Kategoriler

Kombi Kalorifer Petek Hakkında Herşey

Aşağıdaki Başlıklardan İlgili Soruna Hızlı Ulaşın

Kombi Filitresi Nasıl Temizlenir?
Peteklerin Havası Nasıl Alınır
Kalorifer petek su vanası nasıl kapatılır yada açılır
Peteklerin üst ızgara kısmını açıp tozunu temizleme
Kombi Su Basıncı Kaç Olmalıdır
Kalorifer Petekleri Neden İs Yapar?
Peteklere Takılan Termostat Vana Ne İşe Yarar?
Kombi Su Almıyor
Kalorifer Su Kaçağı Kombi Bar Saati Düşmesi
Kombi Çalışıyor Hızlı Isınıp Duruyor
Doğalgaz Faturası Neden Yüksek Gelir?
Peteklere Su Basma
Kombilerinizin daha iyi ısınması için ne yapılmalıdır?
——————————————————————————————-
Kombini Filitresini Temizleme

kombi-filitreKombi Filitresi Nasıl Temizlenir?

Yukarıdaki resimde iki farklı kombinin filitre aparatlarının görüntüsü yeralmaktadır birinde plastik kombi aparatı kullanılmış diğerinde ise metal (sarı) filitre aparatı kullanılmış sizin kombinizde hangisi olursa olsun temizleme yöntemi aynıdır işarette gösterilen tapa uygun bir anahtarla sökülerek filitreye ulaşılabilir temizlenip tekrar yerine takılır bazı kombilerde filitrenin tapası oksitlenmeden çok sıkışmış olabilir bu durumda fazla zorlamamanızı öneririz aşırı baskıdan dolayı diğer bağlantı ek yerleri kasabilir su sızıntı sorunu  ortaya çıkabilir sökülmesi zor filitre için ehil bir tesisatçıdan yardım alınız,büyük ebatlı olan filitre yani işaretle gösterilen petek tesisatının filitresidir,küçük ebatlı olan filitre tesisat kullanım suyunun filitresidir musluk sıcak suyun az akması durumunda küçük filitre temizlenir peteklerin ısınmaması yada kombinin çalışıp aniden durması beklemeye geçmesi gibi sorun varsa büyük filitre temizlenmelidir,bu filitreler sökülmeden önce su saatinizin vanasını mutlaka kapatmalısınız ayrıca kalorifer tesisat suyununda tahliye vanasından boşaltılması gerekir aksi halde her taraf su içinde kalacaktır,peteklerde ısı şikayetleri için ayrıca petek temizliği sayfalarımızdanda bilgi alabilirsiniz.

——————————————————————————————-

Peteklerin Havası Nasıl AlınırPETEKLERİN HAVASI NASIL ALINIR PRATİK BİLGİLER
Peteklerin havası nasıl alınır? Peteklerde hava olup olmadığı nasıl anlaşılır? peteğin havasını almak için gereken aletler? Petekler üzerinde hava alma yeri yok İstanbul su tesisatı olarak yayınladığımız wep sayfalarındada herzaman insanlara yararlı bilgileri vermeyi ve yardımcı olmayı amaçlıyoruz. İnsanların wep üzerinden sadece bir tesisatçı çağırma sayfası değil sorunlarına cevap olabilecek online su tesisat servisini sizlere sunma çabasındasır.Petek temizliği,petek ısı problemleri ve kalorüfer tesisatı ile ilgili sorunlarınada tamamen kendi yorumlarımızla konu açıyoruz.
Peteklerdeki Havayı Almak İçin Gereken Aletler
Petek yada radyatörlerdeki havayı almak için gerekli olan sadece pirijor anahtarı (bknz. resim petek-havası) ve küçük bir kaptır.Elinizde pirijor ahantarı yoksa bunu yapı marketlerden,nalburlardan yada doğalgaz firmalarından çok cüzzi bi ücretle satın alabilirsiniz. Temin edemiyorsanız düz tornavida yada kontrol kalemi ile bu işlem yapılabilir fakat her petek pirijoründe örneğin alurad peteklerin pirijörlerine tornavida ile müdahale edilemez bu duruda pirijor anahtarı bulunması şarttır.
Peteklerin Havası Nasıl Alınır?
Her peteğin vana olmayan üst köşesinde hava almak için takılı bir pirijor bulunur (bknz. resim petek-havası) pirijr anahtası yada düz tornavida ile saat yönünün tersine çevirerek su gelinceye dek bekleyin elinizdeki kaba bir su bardağı kadar su geldiğinde pirijorü kapatınız. Aynı işlemi tek tek tüm peteklere yaptığınızda peteklerin havaları alınmış olacaktır.Hava alma işi bittikten sonra kombinizin bar saatinde su eksildiğinden dolayı düşme olur kombi altında bulunan doldurma valfinden su ilave edilmesi gereki olması gereken su basıncı 1.5 max 2 bar dır. bazı yeni nesil kombilerde su otomatik olarak kendini tamamlar.
Peteklerde Hava Yok Petekler Yinede Isınmıyor?
Petek hava alma işlemi ısınma sorunlarında sadece ilk yapılması gereken uygulamadır peteklerin ısınmamasında farklı bir çok sebeb olabilir aşağıda belirtilen size yakın olan konu başlıklarını inceleyebilirsiniz peteklerin bazıları ısınmıyor? petekler neden ısınmaz? petek temizliği nedir nasıl yapılır?

——————————————————————————————-

Kalorifer petek su vanası nasıl kapatılır yada açılırKalorifer vanası ne tarafa açılır kapanır? Doğalgaz petekleri nasıl kapatılır?
Çok basit bir bilgi farkındayız fakat bazen unutulabilir,dünya genelinde petek vanası,su vanası,çevirmeli olan bütün musluklar saat yönüne yani sağ tarafa kapanır,su kontrolü sağlayan tüm valflerde durum aynıdır. Peteklerde su vanası hangi yöne açılır sorusuna böylece kısa bir cevap vermiş olduk.
Kombi nasıl açılır kışın nasıl devreye sokulur? kombi şalteri ve gaz vanası açılır yazın kullanılacaksa kombi düğmesi yaz konumuna alınır yaz konumunda genelde güneş sembolu vardır. kışın kulanılacak ise düğme kar sembolüne alınır.

——————————————————————————————-

Peteklerin üst ızgara kısmını açıp tozunu temizleme
Biz peteklerin dış yüzeylerinin temizliğini yapmıyoruz bu yazımızda peteklerin üstündeki ızgarayı sökerek içindeki tozu elektrik süpürgesi ile nasıl temizleyebilirsiniz kısaca bahsetmek istedik.Kalorifer peteği tozu nasıl temizlenir? peteklerin tozu nasıl temizlenir.
Peteklerdeki tozlar nasıl temizlenir resmi inceleyin
Kalorifer peteklerindeki tozlar nasıl temizlenir? Peteklerdeki iç kısımdaki tozlar nasıl temizlenir ,üst ızgara gibi olan kısmı çıkarmak için peteğin her iki yan tarafında bulunan kapak sacını yukarıya kaydırarak çıkarınız,peteğinizin yan kapakları çıktığı zaman zaten üst ısgara kendiliğinden boşa çıkacaktır,temizleme sonrası ise üst ızgarayı yerine koyup yan kapakları yukardan aşağıya doğru kaydırarak takınız ilk denemede biraz uğraştırabilir fakat yan kapak deliklerini yuvaya tam yerleştirerek yukarıya kaydırırsanız tek seferde olacaktır,Kalorifer peteği kapağı nasıl sökülür,aşağıdaki resimden esinlenebilirsiniz,peteklerin üst ızgaralarının çıkartılması çok zor değildir.

——————————————————————————————-

Kombi Su Basıncı Kaç OlmalıdırKombi Su Seviyesi Kaç Olmalı?
Diyebilirizki tüm kombile 0.5 yani yarım bar seviyesine düştünde korumaya geçer arıza lambası yanar ve çalışmazlar bu durumda acil olarak su takviyesi yapılmalıdır,kombide olması gereken normal değer 1,5 olmalıdır kombi çalışmazken ve soğukken suyu tamamlamak daha doğrudur kombi çalışırken 1,5 seviyesine ayarlanan basınç 2 lere çıkabilir normaldir fakat çalışırken basınç 3 bar 4 bar gibi yüksek deperlere ulaşıyosa kombi genleşme tankında sorun var demektir ya havası azalmış hava eklenmesi gerekir yada genleşme tankının iç lastiğin delinmişse tamamen değişmeside gerekebilir genelde kombiler 3 veya 4 bardan sonra birden bire altından su akmaya başlar bu normaldir kombi fazla basınçlı suyu tahliye der emniyet ventilinden su çıkar buna benzer sorunlar yaşıyosanız kombi markasına göre yetkili servis çağırmalı yada özel servis olarak bizdende hizmet talep edebilirsiniz. Umarız kombi bar basıncı kaç olmalı sorusuna yardımcı olmuşuzdur.

——————————————————————————————-

Kalorifer Petekleri Neden İs Yapar?Doğalgaz Petekleri Neden Sihay İs Yapıyor?
Kalorifer kullanan evlerde bazen perde ve evin tavan kısımlarında siyah is olduğunu görebilirsiniz hiçte hoş görünmeyen bu durumu merak edip araştırmak isterseniz size konu ile alakalı fikirlerimizi aktarmak isteriz.
Petekler neden perdeleri karartıyor?
Petekler neden tavan ve perdelerde leke yapıyor?
Kombi doğalgaz neden siyah leke yapar?
Doğalgaz kombi petekleri ısındığında tavana yükselen sıcak hava dalgası toz zerrelerinide perdelere ve tavana taşır bir nevi sıcak hava gözle görülmeyen tozları perdelere ve peteklerin hizasına gelen tavan kısımlara üfler zamanla yapışan bu toz zerreleride perde ve tavan kısımlarında kararmaya yol açar bu kısım kesin ve net bilgidir.

——————————————————————————————-

Peteklere Takılan Termostat Vana Ne İşe YararPeteklere takılan termostat değildir aslında termostatik vana denilir,termostatik vanaların normal vanalardan üstünlüğü ise ayarlanılan ısı derecesinde peteği durdurmak sürekli gereksiz su dolaşımını engellemektir peteklerde dengeli bir ısınma ve tasaruf sağlarlar özetle şöyle diyebiliriz termostatik vana peteğin içine giriş yapan suya komut verir gerekli ısı sağlandığında su dolaşımını durdurduğu gibi,peteğin soğumaya başlaması halinde yeniden su dolaşımını aktif eder,oda termostatı ile termostatik vana aynı şey değildir aynı görevide yapmazlar,termostat vana bağlı olduğu peteğe hükmeder oda termostati ise kombiyi çalıştırıp durdurur.

——————————————————————————————-

Kombi Su AlmıyorKombi su almıyor yani kombiniz su eksilttiğinde doldurmak istiyorsunuz fakat doldurma musluğunu açtığınızda bar saati yükselmiyor böyle bir arıza olması durumunda ilk olarak kombi doldurma musluğu suyu açıp açmadığına bakılıp kontrol edilir sorun varda orjinali ile değiştirlimelidir. Bu arızayı kombinizin markasına göre yetkili servis çağırıp yaptırabilirsiniz yada özel servis olarak bizdende servis talep edebilirsiniz.
Kombinin suyu tamamlanmıyor
Kombi içine su almıyor
Kombinin altından su akıyor
Kombiye nasıl doldurulur

——————————————————————————————-

Kalorifer Su Kaçağı Kombi Bar Saati DüşmesiKalorifer Kombi Su Kaçağını Nasıl Anlayabiliriz?
Kombi tesisatında su basınç saatinin düşmesiyle kendini belli eden bir arıza türüdür her ne kadar basınçın düşmesi kombi tesisatında kaçak olduğuna işaret etsede kombinin kendi arızalarından dolayıda basınç düşmesi olabilir yani tesisatta kaçak olmadığı halde bar saati yükselebilir yada düşebilir.Bizim bu makaleyi hazırlamamızdaki asıl maksat sizin kombi yada tesisat kaçağını ayırd edebilmeniz ve hangi servisi çağırmanız gerektiğini anlayabilmenizdir.Kalorifer tesisatınızda su kaçağı var fakat siz kombi teknik servis çağırdınız teknik servis size sorunun tesisatta olduğunu söyleyip tesisatçı çağırmanızı önerecek ve sizden servis ücreti telep edebilir buda ek masraf demektir yada tam tersi.
Pratik Şekilde Önce Su Kaçağı Sorununu Kendiniz Tespit Edin Ama nasıl?
Böyle bir sorunla karşı karşıya iseniz ve ya tesisat yada kombiden kaynaklıdır.Tesisat su kaçağını su tesisatçılar,kombinizin kendi içindeki arızayıda markaya göre yetkili teknik servisler yapmaktadır şimdi gelelim arıza sebebinin iki seçenekten hangisi olduğunu bulmaya;
Kombinize 1,5 bar veya 2 bar su ilavesi yaparak suyunu tamamlayın ve uygun bir zamanda örneğin gece kombiyi tamamen kapatınız eğerki sabah kombi hiç çalışmadığı halde bar sayacında düşme gözlemlediyseniz kalorifer tesisatınızda bir su kaçağı olduğu kesindir bu yöndeki bir şikayeti tesisatçı çağırarak çözmeniz gerekir,fakat sabah baktığınızda bar sayacı sabit her hangi bir düşme yok ise basınç saati kombi çalışırken yükselip iniyor belli bir ayarda durmuyorsa bu tesisatınızda sorun olmadığı kombinizin genleşme tankı iç lastiğinin patlak ve genleşme tankının havası bittiğinigösterir,bu durumda yetkili bir kombi servisi çağırmak gerekir.

——————————————————————————————-

Kombi Çalışıyor Hızlı Isınıp Duruyor
Kombi ilk açtığınızda çalışıyor fakat ısı derecesi aniden yükselipkombi kapanıyor ise bunun bir kaç sebebi olabilir en sık olarak rastladığımız durumlar kombi kalorifer filtresi tıkalı olabilir bu durumda kombi suyu çeviremeyeceğinden kazanındaki su hemen ısınız ve termik atar kombi durur,yine aynı şekilde kombi devir daim pompası bozuk olabilir bazı kombilerde pompa bozuk ise kombi arıza lambası yanar bazılarında ise kombi çalışır fakat hemen ısınıp yine ntc (sensör) yüksek ısı algılar ve kombi durur kombideki su soğuyana kadar yeniden çalıştıramasınız korumaya geçtiği için,petekler tıkalı olduğunda da bu arıza nadir olarak görülmektedir eski kombilerde ise bazılarında otomatik hava alma özelliği yoktur o yüzden kombi havası altından yada pompanın milinden alınması gerekir. Bu tür sorunlarda kombi markasına göre yetkili servis çağırmalısınız yada özel servis olarak bizden de servis talep edebilirsiniz. Ayrıca Petek temizliği sayfasını da inceleyebilirsiniz.
Kombinin Beklemeye Geçip Durmasını Özetle:
Kalorifer tesisatının filitresi tıkanmış olabilir
Peteklerin temizlenmesi gerekebilir
Kombi sikulasyon pompası arızalı olabilir
Kalorifer tesisat dağıtım borularında tıkanıklık olabilir
Kombilerin kısa bir süre çalışıp durması 5 ila 10 dakika arasında yeniden kendiliğinden çalışıp tekrar durmasının su dolaşımı ile alakalı bir arıza olduğunu belirtmek isteriz.

——————————————————————————————-

Doğalgaz Faturası Neden Yüksek Gelir?
DOĞALGAZ FATURALARINIZIN DÜŞMESİNİ Mİ İSTİYORSUNUZ?
(Doğalgaz faturası çok geliyor,doğalgaz faturası neden yüksek geliyor?,dogalgaz faturası nasıl düşürülebilir,yüksek doğalgaz faturası ödememe rağmen petekler iyi ısıtmıyor)
Yakıt giderleri kış geldiğinde herkesi düşündüren bir konudur. Yakıtlara her yıl zam oranları insanların bütçesini zorlamaktadır. İstanbul’da ısınmanın çoğunlukla doğalgaz ile yapılması, doğalgaza yapılan zamların yüksek olması bütçelerinizin açık vermesine sebep olmaktadır. Zamların yanında kendi hatalarımızdan kaynaklanan nedenlerden dolayı da doğalgaz giderlerini arttırmaktayız. Hem ısınıp, hem de doğalgaz giderinizi düşürmek istiyorsanız yakıt sisteminize iyi bakmanız gerekmektedir. Tesisatınızın bakımlarını düzenli olarak yaptırmalı, sorunları gidermelisiniz.yüksek doğalgaz faturası
Her yıl yaptıracağınız düzenli bakımlar hem tesisatınızın ömrünü uzatacak, hem de yakıt giderlerinizi düşürecektir. Bakımsız bir ısınma sisteminde % 30 civarında daha fazla yakıt kullanacağınızı unutmamanız gerekir. Fazladan verdiğiniz bu tutar karşılığında yeterince ısınmanızda mümkün değildir. Başka giderleriniz için harcayacağınız bu miktarı, yeterince ısınmadan ödemiş oluyorsunuz. Kombi veya kaloriferiniz yanıyor fakat siz yeterince ısınamıyorsunuz. Soğuk kış günlerinde bu sorunları yaşamak istemiyorsanız, güveneceğiniz bir firmayla çalışarak, kalorifer tesisatınızın düzenli olarak bakımlarını yaptırınız.Resimdeki fatura farkı size abartılı gelebilir fakat 10 yıldır temizlenmeyen peteklerde temizlik sonrası yarı yarıya düşüş gözlemlediğimiz olmuştur tesisatınız ve petekleriniz su ile ısıtma sağladığı için, zamanla suyun vereceği hasarlara maruz kalacaktır. En basit olarak suyu belli bir süre bir kapta beklettiğinizi düşünün. Bu süre sonunda kabın içerisi kireç bağlayacaktır. Bunu öğrenirseniz, tesisatınızın ve peteklerinizin içini anlamanız hiç te zor olmayacaktır. Belli süre peteklerin içerisinde bulunacak su zamanla kireçlenme yapacaktır. Tesisatınızın ve peteklerinizin su olmadan ısıtma yapabilmesi mümkün değildir. Doğalgaz yardımıyla yanan kombi veya kaloriferler suyu ısıtarak, sizlerin de ısınmanızı sağlamaktadır. Tesisat ve petekler doğru bir şekilde temizlenirse ilk günkü gibi ısınacağınızı söyleyebiliriz. İçerideki kireçlerin ve biriken pisliklerin temizlenmesi, tesisat içerisindeki suyun rahat dolaşımını sağlayacağı için ısınmanızda sorunsuz gerçekleşecektir. Bu esnada kombinizin performansı da artacağından, ömrü de uzayacaktır. En önemli husus doğalgaz giderlerinizde ki % 20-30 arası düşüş olacaktır.dogalgaz sayacı
Güvenilir kurumsal firmalarla çalışarak, sağlıklı ısınmanın ve tasarrufun keyfine varmak sizlerin elindedir. Doğru kurallarla temizlenecek olan tesisatınız ve petekleriniz sizlere uzun yıllar hizmet edecektir. İki yılda bir yaptıracağınız petek temizliği sizlere doğalgaz giderlerinde tasarruf sağlatacaktır. Uzun yıllar hizmet edecek bir tesisatın sahibi olmak istiyorsanız, hemen tesisatçınızla iletişim kurmanızı tavsiye ediyoruz. Daha büyük sorunları yaşamak istiyorsanız tedbir almanız yerinde bir karar olacaktır. Bu kışı sıcak ortamlarda geçirmeniz dileğiyle..

——————————————————————————————-

Peteklere Su Basma
Peteklere su basmak dedik sizde bunu böyle araştırdınız fakat buna kombiye su ilave etmek dememiz daha doğrudur,normalde kombiler su eksiltmezler fakat herhangi bir nedenden dolağı kombinizde bar saatinin 1,5 bar altına düştüğünü gördüğünüzde su doldururması gerekir,kombi doldurma musluğu ise kombinizin alt kısmında yer alır,marka ve modele göre yerlerinde ufak değişiklikler vardır,kombiye su tamamlama (peteklere su basma) işlemi ise,doldurma musluğu açılarak ve bar saatinin yükselmesini gözlemleyerek yapılır bar saati 1.5 bar’a geldiğinde kombinin musluğu mutlaka kapatılmalıdır,ek olarak bir çok kombi 1 bar’ın altına düştüğünde çalışmazlar.Peteklerin Suyu Heryıl DeğiştirilmelimiPeteklerdeki kirli suyu boşaltıp yeni su ilave etmek bu işlemi gerek siz gerekse bir tesisatçı çağırıp yaptırmanız,peteklerin ısınması konusunda yada sisteme bir yararı olacağı konusunda hiç bir fayda sağlamayacaktır,kalorifer tahliye musluğundan çıkan kirli su bile olsa peteklerin su dolaşımını etkileyen asıl ağırlaşan çamur tabakası peteklerin dip kısımlarına oturmuş olur bunu tesisatın suyunu boşaltarak gidermek mümkün değildir.

Peteklere Yeni İlave Edilen Suyun Sisteme Etkisi

Doğalgaz peteklerinizde aylarca dolaşan su ilk doldurulmasından itibaren zaman geçtikçe sudaki oksijen oranı azalır metal yüzeylerde paslanmayı oksijen hızlandırır kombinin suyu boşaltılıp taze su eklendiğinde ise sudaki okjisen oranı fazla olacağından sistemin içinde krozyon oluşumuda hızlanacaktır bir süre kalorifer kullanıldığında ise ısı verimi eskisinden daha iyi olmayacaktır.

Peteklerdeki Suyunu Değiştirmeye Neden Gerek Duyulur?

Peteklerin suyunun değiştirilmesi ile petek temizliği yapıldığı sannedilmektedir içinden çıkan siyah suyun dışarı atılması aslına bakılırsa hiç bir anlam ifade etmez zaten peteklerin fabrikalarda işlerinin mazot yada özel kimyasal maddeler ile koruma altına alındığı düşünülürse suyun siyah olması normaldir eğer petek temizliği için bu işlem yapılma gereği duyuluyorsa petekler özel yöntemlerde temizlenir petek temizliği sayfamızda bu işlemler adım adım anlatılmıştır. Peteklere gelen su temizmi kirlimi olur diye soracak olursanız suda her daim mutlaka bir kirlilik olur.

——————————————————————————————-

KOMBİLERİNİZİN DAHA İYİ ISITMASI İÇİN NE YAPILMALIDIR?
Isınmak için kullandığınız kombilerin petekler yardımıyla bu işlemi gerçekleştirdiğini hepiniz biliyorsunuz. Petekler sağlıksız çalıştığı zaman bulunduğu ortamları ısıtamaz. Kombileriniz de gereksiz yakıt sarfiyatı yaptığı için, ısınmadığınız gibi kesenizde zarar görür. Peki, sağlıklı çalışan bir kombiye nasıl sahip olunur? Bunun cevabı düzenli yaptırılan bakımlar olacaktır. Yaşam alanlarımızın soğuk kış günlerinde sıcacık olması bizlerin çabalarıyla gerçekleşecektir.Petekleriniz içerisinde bulunan suyun zamanla kireç oluşturması sebebiyle ısınma problemi yaşamanız gayet normaldir. Borular ve vanalarda oluşacak olan bu tıkanmalar, petekler içerisindeki suyun rahat dolaşmasını engelleyeceği için, petekler ısınmayacak dolayısıyla ortamı ısıtamayacaktır. Peteklerde yarım ısınma ya da hiç ısınmama sorunu yaşayanlar acilen petek temizliği yaptırmalıdır. Kombi petek temizliği son derece önemlidir. Hem kombinizin ömrünü uzatacak, hem de sağlıklı ısınmanın önünü açacaktır. Bunun yapılmaması halinde ısınmanız mümkün olmayacaktır.Kombi ısınmada kolaylık sağlayan bir çözüm olmasına rağmen, zamanında yapılmayan bakımlar sayesinde problemlerin yaşandığı bir tesisat halini alacaktır. Temizlenmiş olan petekler yakıttan ortalama % 20 – 30 oranında tasarruf etmenizi de sağlayacaktır. Bu oran yıllık yakıt tüketiminizde oldukça önemli bir yere sahip olacaktır. Isınma konusunda şikâyetlerinizde artacaktır. Peteklerin düzenli olarak temizlendiği takdirde, aradaki farkı anlamanız zor olmayacaktır. Bu işin uzmanı olan şirketler tarafından yapılacak petek temizliği, yaptırdığınız işin sonunda memnun olmanızı sağlayacaktır.

Petek temizliğinde kullanılacak olan malzemelerin bu işe uygun kimyasallardan olmasına dikkat etmeniz gerekir. Petek temizliği uygun ilaç ve kimyasallar kullanılarak yapılırsa, peteklerin içerisindeki suyun akışı tam olarak sağlanacaktır. Yapılacak bu işlem sayesinde ısınma zahmetsizce olacak, rahat bir kış geçireceksiniz. Kış sonunda peteklerinizdeki suyu boşaltarak, kış geldiğinde tekrar doldurmayı deneseniz bile, peteklerin içerisine yeni konacak olan su içerisindeki tortular, tıkanıklara sebep olacaktır. Ayrıca yeni konan suyun içerisinde daha fazla oksijen olacağı için, kireçlenme daha hızlı olacaktır. Bu tıkanmalar, peteklerinizden vanalara kadar etki edecek ve ısınma sorunu yaşayacaksınız.
Kombi ve kaloriferlerinizdeki petek temizliğini kesinlikle güvenilir, işinde uzman firmalara yaptırmanızda fayda vardır. Yapılacak temizlik doğru yollarla yapılmadığı takdirde, randıman almanız mümkün olmayacaktır. Temizlik işleminden sonra yaşanabilecek sorunlarda yanınızda olacak firmaları tercih ederek, bu işin hakkıyla yapılmasını sağlamanız gerekir. Bu işlemi sadece maddi olarak değerlendiren şirketler, yapacağı petek temizliğini fazla önemsemeyecektir. Kombilerinizden daha fazla yararlanmayı istiyorsanız, öğütlerimiz sizlere de faydalı olacaktır. Sıcak bir kış geçirmeniz dileğiyle..

“Kombi Kalorifer Petek Hakkında Herşey” için 1 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir