Klozet Tıkanıklığı Açma Hakkında Profesyonel Yöntemler

Klozet tıkanıklığı açma nasıl yapılır? Açılmayan Klozet tıkanmalarının çözümü nedir? Klozetler neden tıkanır?Tıkanan Klozeti kim açabilir?

Klozet tıkanıklığınasıl açılır?

Klozet tıkanıklık sorunları yapılarda önemli sorunlardan biridir, tıkanıklık arızası meydana geldiğinde lavabo kullanılamaz ve hayatımızı zorlaştırır.İleri hatlarda oluşan Klozet tıkanması dahada önemli bir sorundur yapılarda atık su ana hatlarında tıkanma olursa Klozet suyun geri basma riskide vardır buda oturulan bir daire işin kötü sonuçlara yol açar Klozet tıkanma sorununu biran önce müdahale edilip tıkanıklığın açılması gerekir.

Basınçlı su makinaları yardımı ile Klozet tıkanklığının açılması

Tıkalı bölgeye yüksek basınçlı su makinalar yardımı ile basılmasıdır.Su boruya hapsedilir ve basınçla birlikte tıkalı bölgede kuvvet oluşur sorun bu şekilde çözülür.Fakat tıkanıklık sebebi tıkanmaya neden olan nesne katı ise örneğin boruda beton donması,sert metal bir parçanın dirsekte takılması gibi boruda betonun ne işi var diyebilirsiniz bazen evlerde beyaz çimento. alçı gibi işler yapıldıktan sonra kovaları lavaboda yıkarlar yeterince bol su dökülmesse alçı yada beyaz çimento derzin kalıntıları boruların içinde dibe oturarak donabilir.Biz bazı çalışmalarımızda bu olayları görüyoruz.Bu gibi durumlarda tıkanıklık basınçla açılamayabilir Spreal sistemi kullanan makina ile lavabo tıkanıklığının açılması Basınçlı su makinalarıyla yapılan çalışmada lavabodaki tıkanma yukarıdaki belirttiğimiz durumlarda açılmaz (derz,beton,alçı). Hatta uygulama yapılıp açılmassa yüksek basınçla boruya verilen su lavabodan tepecektir buda evde büyük bi kirliliğe ve kötü kokunun yayılmasına sebep olur. lavabodaki tıkanmaya önce kanal görüntüleme kamerası ile bakılıp tıkanan nesneyi görmek yararlıdır.

Spreal sistemli Klozet tıkanıklık açma makinaları ile tıkanıklığın açılması

Spreal sistemli tıkanıklık açma makinaları tıkalı bölgeye ulaştığında nesneyi yada sebeb olan cismi parçalayaraklavabo tıkanmasını açar ve en doğru kesinçözümü sağlar. Daha sonra yine yukarda belirttiğimiz gibi açılan lavabo gideri basınçlı su ile yıkanıp boru içi temizlenirse fayda sağlar.

Klozet tıkandı? lavabodan su geri geliyor? Klozet su az ve yavaş gidiyor? Klozet su kaçırıyor?

kimyasal ilaçla  tıkanıklığı açılırmı?

lavabotıkalı durumda ile kimyasallar pek bi işe yaramayacaktır. Fakat Klozet tıkanmadan önce bu kimyasallar belli zamanlarda kullanılırsa ileride olası tıkanma sorunlarını kısmen önler.Özetle bu kimyasallar Klozet tıkanması oluşmadan önce kullanılmalıdır.Bütün Klozet sorunlarınızda bizimle irtibata geçebilirsiniz. Klozet tıkanıklığı açma…..

Leave a comment

Your email address will not be published.


*