Peteklerin Havası Nasıl Alınır

PETEKLERİN HAVASI NASIL ALINIR PRATİK BİLGİLER

Peteklerin havası nasıl alınır? Peteklerde hava olup olmadığı nasıl anlaşılır? peteğin havasını almak için gereken aletler? Petekler  üzerinde hava alma yeri yok  İstanbul su tesisatı olarak yayınladığımız wep sayfalarındada  herzaman insanlara yararlı bilgileri vermeyi ve yardımcı olmayı  amaçlıyoruz. İnsanların wep üzerinden sadece bir tesisatçı çağırma sayfası değil sorunlarına cevap olabilecek online su tesisat servisini sizlere sunma çabasındasır.Petek temizliği,petek ısı problemleri ve kalorüfer tesisatı ile ilgili sorunlarınada  tamamen kendi yorumlarımızla konu açıyoruz.

Peteğin havası buradan alınır

Peteğin havası buradan alınır

Peteklerdeki Havayı Almak İçin Gereken Aletler

Petek yada radyatörlerdeki havayı almak için gerekli olan sadece pirijor anahtarı (bknz. resim petek-havası)  ve küçük bir kaptır.Elinizde pirijor ahantarı yoksa bunu yapı marketlerden,nalburlardan yada doğalgaz firmalarından çok cüzzi bi ücretle satın alabilirsiniz. Temin edemiyorsanız düz tornavida yada kontrol kalemi ile bu işlem yapılabilir fakat her petek pirijoründe örneğin alurad peteklerin pirijörlerine tornavida ile müdahale edilemez  bu duruda pirijor anahtarı bulunması şarttır.

Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

Her peteğin vana olmayan üst köşesinde hava almak için takılı bir pirijor bulunur (bknz. resim petek-havası) pirijr anahtası yada düz tornavida ile saat yönünün tersine çevirerek su gelinceye dek bekleyin elinizdeki kaba bir su bardağı kadar su geldiğinde pirijorü kapatınız. Aynı işlemi tek tek tüm peteklere yaptığınızda peteklerin havaları alınmış olacaktır.Hava alma işi bittikten sonra kombinizin bar saatinde su eksildiğinden dolayı düşme olur kombi altında bulunan doldurma valfinden su ilave edilmesi gereki olması gereken su basıncı 1.5 max 2 bar dır. bazı yeni nesil kombilerde su otomatik olarak kendini  tamamlar.

Peteklerde Hava Yok Petekler Yinede Isınmıyor?

Petek hava alma işlemi ısınma sorunlarında sadece ilk yapılması  gereken  uygulamadır peteklerin ısınmamasında farklı bir çok sebeb olabilir aşağıda belirtilen  size yakın olan konu başlıklarını inceleyebilirsiniz peteklerin bazıları ısınmıyor?  petekler neden ısınmaz?  petek temizliği nedir nasıl yapılır?

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*