Kategoriler
Su Kaçağı Bulma

Su Kacağı Cihazını Sizi İçin Araştırdık

Ziyaretçilerimize bugun piyasada uygun fiyatlara bulunabilecek bir su kaçak tespit cihazından bahsetmek istedik zx-888 adı ile satışa sunulan bu cihazı test etmek için satın aldık,ve denemelerimiz sonucunda beklemediğimiz derecede cihazın başarılı olduğu kanısına vardık özelliklede fiyatını ve performansını göz önünde bulundurursak cihaz gerçekten başarılı diyebiliriz,10 dairede su kaçağı tespiti yaptık cihazı test etmek için 2 farklı tespit cihazı daha kullandık elimizde bulunan Severin A100 Rothenberger  tespit cihazları ile bulduğumuz sızıntıyı bu cihazlada tespit edebildik hatta Rothenberger cihazı ile zor belirlenen bazı sızındıları bu cihazla daha net şekilde duyabildiğimizi söyleyebiliriz cihaz yaklaşık 15-20 cm derinlikte basınçlı patlak boruları kolay şekilde tespit edebiliyor,çalışma esnasında cihaz rüzgar sesi ve dış gürültülerden pek etkilenmiyor bu sayede dinleme konusunda tecrübesi az olan ustalara kolaylık sağlıyor sızıntı sesi rahat şekilde ayır edilebiliyor.

Ülkemizde su kaçağı tespit cihazlarının çok pahalı satıldığını düşünüyoruz bugun en ucuz cihaz 4 bin tl iken 10 bin 20 bin tl gibi rakamlara satılan cihazlar vardır bu cihazların bu kadar maliyetli olduğuna inanmıyoruz.

Cihazın iyi tarafları: cihazda basit ama iyi bir devre kullanmışlar dinleme yaparken cihaz su sesi dışında hiç bir sesi algılamıyor ayar yapmak için ekstra bi fonksiyon tuşu yok bu yönü ile su kaçağı bulma konusunda az tecrübesi olanlar için çok iyi diyebilirirz.

Cihazın olumsuz yönleri:  Cihaz 1 sene garanti ile geliyor yoğun kullanım sonucunda cihaz 6 ay gibi bi zaman sonrasında ses kesme yapıyor ve giderek bu sorun ilerliyor biz pek önemsemedik garantiye göndermekte uğraşmadık bu yüzden garanti durumları ne derece geçerlidir yorum yapamıyoruz.

“Su Kacağı Cihazını Sizi İçin Araştırdık” için 9 yanıt

slm bu tür aletlerin en kalitelisi hangisi yardımcı olurasanız sevinirim ben fisher 17 ile severin aquaphon a100 modeli. arasında kararsız kaldım birde severin in yetkili servisi varmı ikinci el var servisine göstermeden almak istemiyorum.yada sizin önericeniz bir cihaz varmıdır servisi olan

Değerli meslektaşım severinin ana merkezi ankara ostimde dir benim önerim ise severin a100 yerine severin stephon modelidir şayet a100 ile fisher arasında tamamen şansi fikrim fisherden yanadır tabi tüm bunlardan daha önemlisi aslında cihaz su kaçağını bulmaya yardımcı olur sadece cihazla çalışmada ustalığın dışınca bu işe birazda aşina olmak lazım.

Öncelikle bigilendirdiğiniz içi teşekur ederim .bende zx 888 var bazen tam noktasal buluyorum bazende bulmakta zorluk çekiyorum yani cidi manada su kaçağı yoksa damlama gibi durumlatda.şayet bana hangi maki nanın daha randumanlı olacaği hakında bilgi berirseniz cok memnun olrum teşekkürler.

Mustafa bey zx888 dediğimiz cihazla derin su kaçaklarını bulmakta zorluk çekebilirsiniz kaynak kaçağı gibi ses çıkarmayan temiz su tesisat damlama kaçaklarında ise yaklaşık 10 bar basınç üretebilen hava komprsörü kullanmanız gerekebilir profesyonel cihaz seçiminde ise bücceye göre trotec ld 6000 – fisher ve rothenberger aqua plus modeli olarak sıralayabiliriz.

Zx-888 batarya zayıflayınca ses kesiliyor cihaz açık konumda  iken 3 saat şarja taktım ilk günkü gibi gayet iyi çalışıyor. Cihaz kapalı konumda iken şarj olmuyor. Ben servisi aradım sordum sağolsunlar çok ilgilendiler.

Geçmişte bizde bu durum için servisi ile görüştük bize cihazı açık halde şarj etmemizi önerdiler iş gören bir cihaz hayırlı olsun.

Merhaba ben yeni başlıcam tesisatcıyım hangi ürünü tavsiye edersiniz başımı ağrıtmayacak hem su kaçak tesbiti yapıcam hem tıkanık pimaj açıcam bu iki cihazında alıcam yardımcı olun lütfen

4 yıl önce zx-888 aldım hala kullanıyorum cihaz sayesinde ev satın aldım
başta almakta tereddüt ettim ama aldıktan sonra noktasal tespit yapmaya başladım bin binbeşyüz kaçak bulmuşumdur şimdiye kadar ben zx888 den şaşmam açıkcası yedek parçası kırıldı sipariş ettim yenisini gönderdiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir