Kategoriler

Tıkanıklık Açma

TIKANIKLIK AÇMA SERVİSİ

Kırmadan tıkanıklık açma ,Robotla tıkanıklık açma ,Makina ile tıkanıklık açma ,Tuvalet tıkanıklığı açma ,Lavabo tıkanıklık açma ,Klozet tıkanmasını açma ,Kameralı tıkanıklık açma.sayfamızda bu soruların cevapları,hizmet hakkında müşterilerimizi bilgilendirmeyi açıklamaya çalışıyoruz.

Tıkanıklık Açma Fiyatları

Kamera İle Görüntüleme Müdahale Süresi Fiyatı
Tuvalet Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat 150 TL
Logar Tıkanıklığı Açma (Logar Temizleme) Evet Maks. 2 saat 250 TL
Klozet Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat 150 TL
Lavabo Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat 150 TL
Pimaş Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat 150 TL
Banyo Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat 150 TL
Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma Evet Maks. 2 saat 200 TL
BİLGİ : Yukarıda belirtilen fiyatlar standart işlemler için belirlenen fiyatlardır. Net fiyat bilgisi almak için firmamız ile iletişime geçin.

Tıkanıklık Açma Fiyatları Neye Göre Değişir?

 • Dairenin bulunduğu kat (Bodrum kat, üst kat)
 • Gider borusunun cinsi (Künk, pimaş, pik)
 • Bireysel hat veya ana hat olması
 • Bina içi veya bina dışı tıkanıklık olması

Ayrıca yapı türü, meskenlerde tripleks gibi farklı ev türleri için fiyat değişiklikleri söz konusu olabilir.

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır? tıkanıklık açma işini kim yapar? tıkalı tuvaleti açma çözümü? tıkanıklık nasıl açılır? tıkanan giderler,tıkanmış lavabo sorunu,tıkanmalar neden oluşur.
Tıkanıklık açma sorunlarınızı günümüz teknolojisi ile yapılara zarar vermeden tıkanıklığı açıyoruz. Sebebi ne olursa olsun atık su tıkanmaları ile ilgili şikayetlerinizde yardımcı oluyoruz. Tıkanıklık açmak için geliştirilmiş makinalarımızla lavabo,klozet,banyo ve mutfak giderlerinizdeki tıkanıklığı hasarsız olarak açıyoruz. 7/24 acil tıkanıklık açma merkezi.

Atık su giderlerinde meydana gelen tıkanmaları açmak için kullanılan cihazın adı kanal temizleme makinasıdır aynı zamanda kanal açma makinası,tıkanıklık açma makinası,tıkanıklık açma robotu olarakta bilinir. Manuel yöntemlerle açılmayan zor  tıkanmaları hasarsız olarak açmanın tek çözümüdür asit,kimyasal,pörçöz gibi lavabo açma kimyasalları tıkanıklık olduktan sonra pek faydası olmayacaktır ayda bir defa yada 3 ayda bir bu maddeler kullanılırsa boru içleri temiz kalmasına yardımcı olur.

 • Tıkanıklık Açma Hizmetlerimiz
 • Lavabo giderlerindeki tıkanıklığı kırmadan açma
 • Mutfak evye lavabolarındaki tıkanmaları robotla açma
 • Klozet tıkanmasında makina ile kırmadan çözüm
 • Küvet tıkanması kırmadan robotla açmak
 • Tüvalet tıkanıklığında robotla hasarsız çözüm

Avrupa yakası tüm ilçe ve mahallerinde gezici servis araçlarımız zamanında tıkanıklık açma sorunlarında yanınızda bizi arayıp servis talebinde bulunabilirsiniz.

LAVABO TIKANIKLIĞI AÇMA

Lavabo tıkanmaları daha çok banyo lavabolarında rastlanır traş,kıl,sabun kitlesi, lavaboda tıkanan alçı yada dezt yapılan kapların yıkanması lavabo tıkanma sebebi olabilir.Standartlara uygun gereken eğim ve uygun çapta yapılan lavabo atık su gider boruları size lavabo tıkanması sorunları yaşatmaz lavabo sifonlarında süzgeç bulunduğundan büyük cisimler atık hattına girmez fakat bahsettiğimiz yetersiz çap ve giderdeki eğimin az olması küçük parçaların birikmesine yol açar ve tıkanıklık sorunu oluşur.Lavabolarındaki tıkanıklığı robotla kırmadan açıyoruz lavabo tıkanıklığı açma

LAVABONUN TIKANMASI DURUMUNDA NELER OLUR

 • Lavabodan su hiç gitmez yada çok yavaş gider
 • Lavabodan su döküldüğünde lavabo suyu çekebilir fakat tıkanıklık varsa yersüzgecinden su çıkmaya başlar
 • Lavabo pis rahatsız edici kokuları yaymaya başlar
 • Lavabo tıkanmasını gidermenin en kolay yöntemi robot makina ile açılmasıdır

TIKANAN KLOZETİ AÇMAK

Klozet tıkanıklığıda sık görülen tıkanma sorunları arasında gelir.klozerin içine yalnışlıkla atılan bir cisim (bez,eldiven,kumaş) ana atık su hatlarınında tıkanmasına sebep olabilir. klozet tıkanıklığını kendi yönlemlerinizle açamıyorsanız bizden profosyonel hizmet alabilirsiniz.Klozet tıkanmalarını robot makinalarımız ve uzman tesisatçı ustalarımızda hiçbiryere zarar vermeden açabiliriz. Klozet tıkanıklığı açma

KLOZETİN TIKALI OLMASI DURUMUNDA;

 • Klozetler seramik olup içlerinde es dediğimiz kısım yekpare olarak yapısında vardır.
 • Klozet tıkanması durumunda sadece klozet tıkanmışsa robotla müdahale edilmesi uygun değildir.
 • Klozetin es kısmı tıkalı ise klozet sökülerek temizlenmesi gerekir.
 • Klozet hattında genel olarak tıkanma sözkonusu ise yine klozet sökülmeli ve giderinden robot makina ile müdahale yapılmalıdır.

TIKALI TUVALETİ AÇMA

Tuvalet tıkanıklığı en çok rastlanan tıkanma sorunları arasında gelir.tuvaletin içine yalnızşıkla atılan bir cisim (bez,eldiven,kumaş) ana atık su hatlarınında tıkanmasına sebep olabilir. tuvalet tıkanıklığını kendi yönlemlerinizle açamıyorsanız bizden profosyonel hizmet alabilirsiniz.tuvalet tıkanmalarını robot makinalarımız ve uzman tesisatçı ustalarımızda hiçbiryere zarar vermeden açabiliriz. tuvalet tıkanıklığı açma

TUVALET  TIKANIRSA AÇMAK İÇİN DOĞRU YÖNTEMLER

 • Tuvalet sadece tıkanmışsa genellikle kokuyu önlemek için takılan es parcada tıkanma olur.
 • Tıkanmış tuvaleti açmak için pompa,tel,hortum kullanarak klasik yöntemlerle açmayı deneyin.
 • Hiç bir şekilde açılmayan tuvalet giderleri robot makinalar ile çok kolay açılabilir.
 • Tuvaletin açılması için en iyi yöntem ise alt katta taşın es i görünüyorsa es parçayı yenisi ile değiştirmek olacaktır.

Tıkanıklıklar bir evde olabilecek ciddi sorunlardan biridir tıkanıklığın meydana gelmesi durumunda su geri gelebilir komşularınızın kullandığı su ana hatlarda tıkanma varsa size gelebilir istanbul su tesisatı gece gündüz açamadığınız tıkanıklıklarda acil olarak hizmet vermektedir

ASİT BENZERİ MADDELER İLE GİDER TIKANMALARINI AÇARAKEN DİKKAT!

lavabo açıcı alçıyı eritir mi? çoğu zaman eritmez Lavabo açıcı kimyasallar porçöz tuzruhu benzeri maddeleri çoğu kişi kullanmaktadır fakat yaptığımız tıkanıklık açma işlerinde önceden kimyasal kullanılmış ve tıkanıklık açılmamış durumda iken boru içi görüntüleme kameralarımızda kimyasalların tıkanıklığı açamadığı zaman tıkanmaya sebep olan nesneyi eriterek tıkalı bölgede daha sert bir kütle meydana getirmektedir örneğin boru içinde sıkışan bir naylon torbanın kimsayal madde ile açılmadığında daha zor bir tıkanıklık sorunu ile karşı karşıya kalınabilir atık su giderleri tamamen kapalı döşenen tesisat sistemidir bizim önerimiz ise zaten sıhhi tesisat onarım prosüdürüne uygun olmayan bu tarz uygulamaları denemeyin kendiniz müdahale etmek istiyorsanız yapmanız gereken sadece pompa,hortum,tel gibi araçları kullanarak deneyiniz unutmayınızki kimyasallarda sadece hafif türdeki tıkanmaları açacaktır bunu zaten hortum vs ilede açabilirsiniz.Asit bazlı kimyasallardan söz etmişken pvc gider borularınada zarar verme ihtimali gözardı edilmemelidir,özellikle eski yapılarda borular ve pimaş ekyerlerinde lastik contalar yıllar geçtikçe özelliklerini kayberder  bunun üzerine kullanılan asitli açıcılar su sızıntı arızası meydana getirebilir. Asitle lavabo açma yerine karbonat sirke limon tuzu kullanmanızı öneririz.

KIŞIN ÇATI İNİŞLERİNDEKİ TIKANMALARA DİKKAT

Kışa girmeye hazırlandığımız bu dönemlerde tıkanıklık konusunda dikkat edilmesi gereken bir hususta çatı giderleridir İstanbul’da çatı giderlerinin çoğu balkon süzgeçlerinin ana pimaş hatlarına bağlıdır yazın bir sorun yok gibi görünebilir fakat pimaşlardaki birikinti yada tıkanıklık şiddetli yağmurlarda kendini gösterecektir asıl önemli olan ana pimaşlar çatı suyunu çekmeye yetmesse dairenizin balkonundaki süzgeçlerden su taşmaları olacaktır evde olmadığınız bir günde evinizi bu yüzden su basabilir kışa girmeden bir problem olduğunu düşünüyorsanız gözden geçirin.

Gider Tıkanmasından Alt Kata Su Kaçağı Oluşurmu?

Atık su giderinin tıkanması anında alt daireye su damlaması normaldir çünki pis su giderleri basınçlı su tutabilecek bir tasarıma sahip değillerdir yani pimaş boru su ile dolup tıkanıklıktan dolayı kanala gidemiyorsa conta ek kısımlarından,yer süzgeci gider hortumunun bağlı olduğu adaptör conta kenarından ve yine alaturka tuvalet taşının altındaki es bağlantı etrafından sıklıkla su sızıntısı olduğu görülebilir giderin açılması ilede su kaçağı sorunuda ortadan kalkar.

GENEL TIKANIKLIK PROBLERMLERİ ve ŞİKAYETLER

Alt katta oturuyorum üst kattakiler su kullandığında benim tuvaletimden su taşıyor?
Bu durumda şikayet en alt katta ise ilk kontrol edilmesi gereken dış logardır dış logar tıkanmış olabilir iski ile irtibata geçerek vidanjörle logarın temizlenmesi gerekir . Dış logarda herhangi bir sorun yoksa bina iç hattındaki tıkanıklığın açılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Klozet yada lavabodan su döktüğümde banyonun yer süzgeçinden su çıkıyor?
Atık su hatları genellikle binada dikey iniş olarak döşenir ve her daire çatal ile bu ana hatta bağlanır muhtemelen bağlanıyı sağlayan çatalda yada çatalın ilerisinde tıkanıklık meydana gelmiştir.Bu sorunu kırmadan çözmek için bizden hizmet alabilirsiniz.

Pimaş bina atık su giderlerinde günümüzde kullanılan pvc malzemeden üretilen atık su borusudur,kullanım amaçlarına göre çok çeşitli pimaş borular üretilmektedir.

Lavabo pimaşı tıkanikligi lavabodan su gitmemesi le kendini gösterir yada lavabo kullanıldığında yersüizgeçinden su çıkmasıda lavabo pimaşının tıkanmış olduğunu gösterir,banyo lavabo pimaşları saç vs gibi nedenlerden tıkanır yanı sıra yalnış döşenen lavabo pimaşları çabuk tıkanır, elinizdeki imkanlarla bazen lavabonun pimaşını açamayabilirsiniz bu durumda yapılması gereken en doğru çözüm robot kameralı lavabo pimaş açma servislerinden yardım almaktır.

Mutfak pimaşları neden tıkanır nasıl açılır? Mutfakların pimaş giderleri daha sık tıkanır sebebi mutfak evyesinde yağ kullanımı atık yağların evyeye dökülmesidir mutfak pimaşının içini zamanla kaplayan yağ tabakası boruyu daraltır ve pimaş tıkanması meydana gelir

En üst katta oturuyorum lavabo ve yer yüzgecinden aşırı koku geliyor bunun tıkanıklıkla bir ilgisi varmıdır?
Kokunun sürekli olması durumunda banyo,tuvalet,yada mutfak ana iniş borularının bitim noktası açık bırakılmalıdır yani en son kattan sonra pimaşın ucu çatıya çıkarılmalı ve ağzı açık bırakılmalıdır kapalı olması halinde pis koku dışarı çıkamayacağından en son dairenin lavabo ve süzgeçlerinden koku gelecektir. keşif ve kontrol ve düzeltilmesi için bizden hizmet alabilirsiniz. İkinci bir husus mutfak ve lavabo sifonlarının körüklü diye tabir ettiğimiz kokuyu önleyici haznesi bulunmayan sifonlardır Montajı pratik ve kolay olduğundan kendiliğinden uzayan yapısı ile ayrı bi hortuma gerek kalmadan montajı yapılabildiğinden çok sık olarak kullanılır sağlık ve koku açısından bizim önerimiz körüklü değil ,taslı sifonların kullanılmasıdır. Tuvalet ve lavabo tıkanıklığı açma konusu.

(İstanbul Su Tesisatı tıkanıklık açma konusu orjinal içeriğidir kopyanması wep sitelerine hiçbir yarar sağlamaz)

“Tıkanıklık Açma” için 12 yanıt

İstanbul su tesisatçısı olarak, sektörde 2008 yılından bu yana faaliyet göstermekteyiz. Tıkanıklık açma, tuvalet tıkanıklığı açma, lavabo tıkanıklığı açma ve pimaş açma gibi işlemler için özel olarak ithal ettiğimiz cihazlar yardımı ile sizleri tıkanıklık sorunlarınızdan kurtarıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir