Kategoriler

Klozet Tamiri

Öğrenmek İstediğinizi Aşağıdan Seçiniz

Klozetin Kapağı Nasıl Montaj Edilir?
Klozetin Kapağı Nasıl Montaj Edilir? klozet montajı nasıl takılır konu anlatımı için videomuzu izleyebilirsiniz.
Klozet Sifon Kapağı Nasıl Açılır
Klozet Rezervuarının Kapağını Açmak
Seramik depolu basmalı klozet rezervuar kapaklarını açmak için basma butonunu saat yönünün tersine çevirerek önde butonu çıkarınız ardından zaten kapak boşta olacaktır.
Sifonun kapağı nasıl sökülür?
Sifonun kapağı nasıl sökülür?
Klozet rezervuar kapağı nasıl açılır?
Sifon kapağı nasıl açılır bazı klozetlerin kapağı boştadır bağlantı vs yoktur kendiliğinden çıkar çekmeli sifonların butonlarında ise butonun kenarında ipi tutan küçük bir vida bulunur bu vidanın gevşetilmesi gerekir. Sifon kapağı nasıl çıkarılır sorunuza kısaca cevap verdikten sonra bir beğeni yaparak bize destek olabilirsiniz.
Taharet Çubuğu Değişimi ve Montajı
Taharet Çubuğu Nasıl Değiştirilir?
Taharet çubuğu nasıl değiştirilir? Klozetlerin taharet çubuğu diğer ismi ile taharet borusu zamanla deforme sonucu çatlama kırılma gibi durumlarda su kaçırma sorunları yaratabilir klozetin taharet çubuğu kırılırsa taharet musluğunu açtığınızda klozet dışına su akıtır ayrıca sifonu çektiğinizde yine taharet çubuğunun bağlantı yerinden dışarı su akacaktır.
Taharet Çubuğu Nasıl Takılır?
Klozete çubuk nasıl takılır? Bu basit bir arızadır kendiniz değişimini yapmak isterseniz kısaca bahsedelim,önce taharet musluğundan çubuğa bağlı spreal boruyu 18-19 anahtar yada ingiliz anahtarı ile sökün,çubuğun sonunda küçük bir dirsek bulunur bunu elinizle çevirerek söktükten sonra bir plastik samun daha bulunur samun elle dönmeyebilir anahtar gerekirse kullanınız artından pul ve lastik contayıda yerinden çıkardıktan sonra klozetin ön kısmından çubuğu çekerseniz yerinden çıkacaktır,yalnız eski çubuğu sökerken sıralamayı takip ediniz yeni aldığınız taharet çubuğunuda söktüğünüz şekilde pul,conta ve samun sıralamasını karıştırmadan monte ediniz,taharet çubuğu nasıl takılır bu yöntemleri deneyerek halledebilirsiniz.
Taharet borusu nasıl değiştirilir: Burda işin püf noktası tabi ustalar bunu ezbere bilir ama siz gerekirse eski tahalet borusunu sökmeden resmini çekin yeni çubuğun üzerindeki ıvır zıvır bir dizi pul contayı sırasına göre takmak şarttır. Ha birde unutmadan tahalet çubuğunu sökmek için klozetin deposunu çıkarmanızada gerek yok çubuğu deliklerden geçirmek uraştırır ama bi kaç denemede çözersiniz.
Eğer klozetiniz 15-20 yıllık eski klozetlerdense taharet çubukları tek parça halinde bakır olabilir bunların montajı zaten anlatıma gerek olmayacak kadar basittir.
Sifon Su Dolmuyor
Sifon Su Dolmuyor Ne Yapılmalı?
Klozete neden su dolmaz? Sifon (rezervuar) su deposudur içerisinde şamandra-flatör dediğimiz bir mekanizma suyu doldurur ve dolduktan sonra otomatik olarak kesmeye yarar.
Sifon Su Almıyor
Şamandra bazen şebeke suyundan pislik tıkanabilir, yada kireçlenmeden dolayı tıkanabilir,şamandrada sıkışmada olabilir,klozete su gelmiyorsa klozetin su depo kapağı açılıp bu parçayı hareket ettirerek yada sökerek temizlenmesi gerekebilir,şamandra sağlamla depoyu dolduran muslukta bozulmuş olabilir fleks borunun şamandıradan sökülerek musluğun kontrol edilmesi gerekir.Sifon arızalarını tesisatçı ustaları yapar gideremediğiniz bir sorunda bizden su tesisatçısı isteyebilirsiniz.
Klozet Su Kaçırıyor
Klozet Su Sızdırıyor Nasıl Tamir Edilir?
Klozetler yapıları itibari ile zamanla malzemelerindeki deformasyon sonucunda su sızıntı sorunları yaşatabilir.
Klozet Su Akıtıyor
Klozet su kaçağını onarmak için önce bilinmesi gereken iki madde vardır klozet dışına yani zeminemi yoksa kendi içerisinemi su kaçırıyor bunun tespitini yaptıktan sonra çalışmaya başlanabilir
Klozetiniz içine su akıtıyor ve durmaksızın sızıntı devam ediyosa klozetin rezervuar dediğimiz su deposunun içinde bulunan iç takımın değişmesi gerekir arıza depo dolguğunda şamandranın suyu kesmemesinden yada boşaltma mekanızmasının contası deforme olduğundan kaynaklıdır. tamamem değişmesini öneriyoruz.
Klozet su kaçırıyor tamir nasıl edilebilir, klozet dış kısımlara su su sızdırıyorsa tahalet çubuğunun dibinden,bağlantı fleks borulardan vede atık su bağlantısında yapabilir,klozetler tamiz edildikten sonra test edilmelidir.
Klozet Nasıl Tamir Edilir Videolu Anlatım
Klozet tamir ve montajı
Klozet rezervuar,tahalet çubuğu,flexs bağlantıları gibi arıza çıkarabilecek parçaları vardır en sık raslanan rezervuar iç takım arısasıdır klozetin sifonu hiç dolmuyorsa,yada klozet kendini doldurup kapanmıyor içine sürekli su sızdırıyorsa iç takımın değişmesi gerekir.
Klozet Rezervuar İç Takım Değişimi Nasıl Yapılır?
Bir klozet iç takımı aldığınızda montaj şeması bulunur değiştirmeyi deneyebilirsiniz. İstanbul su tesisatı olarak tüm marka ve modeldeki klozetlerin tamirlerini yapıyoruz olası klozet arızalarında klozet iç takımı tamiri için yedek parça elimizde mevcuttur.

“Klozet Tamiri” için 7 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir