Kategoriler

Pimaş Açma İşlemleri

Kameralı Tıkalı Pimaş Açma Servisi

Pimaş Tıkanıklığı Açma
Robotla Kırmadan Tıkalı Pimaş Açma
Pimaş Boru Çökmesi Nedir?
Pvc Borularda Çökmenin Sebebleri
Pimaş Çökmelerinde Yapılan Müdahale

Pimaş Tıkanıklığı AçmaTıkalı pimaş açma öncelikle pimaş nedir? pimaş pvc malzemeden üretilen ve dahili mekanlarda kullanım için uygun görülen atık su borularıdır,lavabo,banyo tuvalet atık su giderleri pimaş borular ile döşenir, İstanbul’da pimaş tıkanıklığı probleminiz varsa pimaş açma hizmetimizden yararlanabilirsiniz, pimaş tıkanıklığı açma çalışmalarında özel robot kanal açma makinaları kullanarak müşterilerimize lavabo,klozet,banyo pimaş giderleinin tıkanmasında kırmadan hasar vermeden çözümler üretmekteyiz.

Robotla Kırmadan Tıkalı Pimaş AçmaPimaş bina atık su giderlerinde günümüzde kullanılan pvc malzemeden üretilen atık su borusudur,kullanım amaçlarına göre çok çeşitli pimaş borular üretilmektedir.
Lavabo pimaşı tıkanikligi lavabodan su gitmemesi le kendini gösterir yada lavabo kullanıldığında yersüizgeçinden su çıkmasıda lavabo pimaşının tıkanmış olduğunu gösterir,banyo lavabo pimaşları saç vs gibi nedenlerden tıkanır yanı sıra yalnış döşenen lavabo pimaşları çabuk tıkanır, elinizdeki imkanlarla bazen lavabonun pimaşını açamayabilirsiniz bu durumda yapılması gereken en doğru çözüm robot kameralı lavabo pimaş açma servislerinden yardım almaktır.Mutfak pimaşları neden tıkanır nasıl açılır? Mutfakların pimaş giderleri daha sık tıkanır sebebi mutfak evyesinde yağ kullanımı atık yağların evyeye dökülmesidir mutfak pimaşının içini zamanla kaplayan yağ tabakası boruyu daraltır ve pimaş tıkanması meydana gelir.

Pimaş Boru Çökmesi Nedir?Pimaş dedik ama çökme bazen pink,büz vs atık su giderlerindede nadirde olsa görülmektedir,derin toprak altında döşenen pimaş üzerindeki aşırı ağırlığa direnemeyip pimaşların ezilmesine yada kırılmasına kısaca pimaş çökmesi diyoruz.

Pvc Borularda Çökmenin SebebleriEsasında atık su giderleri bina dışına çıktığı andan itibaren pvc yerine daha dayanıklı bir malzeme ile dış logar hattına taşınması gerekmektedir (beton,pik vs gibi) şayet pimaş döşenecekse bile toprakla kapatılmadan önce kum ve beton ile pimaşlar ilerde olası toprak hareketlerine karşı korunmalıdır,bir diğer hususta toprak altında döşenen pimaşlarda küçük yada büyük su sızmaları olmamalıdır bu sızıntılarda yine pimaşların zeminlerini çamur haline getirip boşluk oluşmasına ve ağırlıkla çökmesine vesile olabilmektedir.

Pimaş Çökmelerinde Yapılan MüdahaleBilindiği gibi çöken veya dış ortamda ezilmiş bir pimaşın belirtisi tıkanma ile görülür biz veya bizim gibi çalışan bir çok servis çökme olayını ikinci plana bırakıp robotla tıkanıklık açma çalışması yapılır uğraşlar sonucunda açılmayan pimaşta başka bir sorun olduğu kanısına varılarak kameralı pimaş içi inceleme işlemi başlar çoğu zaman pimaşın içi kirli veya çamurlu su ile dolu olacağından kameralar görüntü alabilmemizi zorlaştırmaktadır bu durumda pimaşın içinde tıkanıklıktan dolayı dolu olan suyu dışarı tahliye etmek zorunda kalırız bu işlemi emişli motorlar kullanarak yaparız pimaşın içindeki suyu mümkün oldukça dışarı atabildiysek boru görüntü alma kameramızı salarak sorunlu bölgere ulaşmasını sağlarız bu bazen çok basit olurken bazende tesisatı döşeyen ustalar sağolsunlar ardı ardına kullandıkları kapalı dirsekler yüzünden zorlaşmaktadır,çökme olan bölgeyi kamera ile görüntülemeyi başardıktan sonra ise dış sahada dedektör ile kameramızın yerini bulma işlemi ile çökme tespiti yapılmış olur.

“Pimaş Açma İşlemleri” için 3 yanıt

[…] Arnavutköy Pimaş Açıcılar olarak tıkanan pimaşları açıyoruz. Musluklarım su akıtıyor, tamir edilmesi gerekiyor,Arnavutköy su tesisatçısı hizmete herzaman hazır. Arnavutköy su tesisatçısı servisimiz kameralı cihazla ve robotla tıkanıklığı açar. Bilgisayarlı su tesisat arızalarının tamiri arıyorsanız Arnavutköy su kaçağı tespiti için arayın. Kırmadan gider tıkanıklığı açma hizmetini Arnavutköy sıhhi tesisatçı firmamızdan alabilirsiniz. […]

[…] Beylikdüzü Pimaş Açma işlerinde su tesisatçısı hizmeti veriyoruz. Beylikdüzü tesisat tamircisi firmamız kırmadan su kaçağı tespiti yöntemini kullanmaktadır. Beylikdüzü sıhhi su tesisatçısı ile kırmadan dökmeden bundan kurtulun. Beylikdüzü Su Tesisatçısı olarak Kameralı sistemli su kaçağı ve kanal açma işi yapıyoruz. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir